CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2.  Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

3. W sobotę, 13 lipca, zapraszam na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 19.00 różaniec który poprowadzi Róża p.w. św. Józefa pana Henryka Banasika. O 20.00 Msza św. z procesją, proszę przynieść świece. Intencje będę przyjmował przed Mszą św.

4. Dziękuję bardzo za posprzątanie  naszego  kościoła  na dzisiejszą niedzielę,  za te świeże kwiaty do ołtarza,  Bóg zapłać. Proszę pamiętać o ich podlewaniu. Na najbliższe sprzątanie naszej świątyni zapraszam Parafian  z nr- u 142a, 144, 145a,146a

5. Pamiętajmy, aby nawet w najbardziej upalne dni, zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego.

6. Tegoroczne dożynki diecezjalne (z powiatem olkuskim i gm. Wolbrom) odbędą się 18 sierpnia w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Gołaczewach.

Do godz. 14:00 – zbiórka grup wieńcowych przy kościele 
14:30 – ocena wieńców dożynkowych
15:00 – msza św. dziękczynna za zebrane plony pod przewodnictwem ks. bpa Artura Ważnego.
W czasie Mszy św, jak zawsze, procesja z darami ofiarnymi od poszczególnych dekanatów.

Po mszy św. przemarsz korowodu na boisko przy szkole i tradycyjny obrzęd dożynkowy, połączony z dzieleniem chleba. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec i część artystyczna.

7. Zapraszamy na XXXIII Sosnowiecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem „Nieustannie się módlcie” (1 Tes 5, 17).
Jak co roku z Olkusza  wyruszy Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam wszystkich do włączenia się i odbycia tych szczególnych rekolekcji w drodze.
Pielgrzymka odbywa się w terminach: 9-13 sierpnia: Olkusz – Częstochowa
Osoby, które z różnych względów, zwłaszcza zdrowotnych nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce, zachęcam do duchowego pielgrzymowania.
Szczegółowe informacje na temat zapisów do poszczególnych grup można uzyskać u księży przewodników.

8. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.